Навигация
Кошница

Zyrtec / Зиртек капки при алергии 20 мл

Zyrtek / Зиртек капки е противоалергична антихистаминова лекарствена формула с активно вещество цетиризинов дихидрохлорид. Лекарството е показано при възрастни и деца на възраст на и над 2 години за облекчение на назални и очни симптоми свързани с конюнктивит при сезонен и целогодишен алергичен ринит, за облекчение на уртикария.

 

Състав:

Цетиризинов дихидрохлорид. Един ml (равнявящ се на 20 капки) съдържа 10 mg цетиризинов дихидрохлорид. Една капка съдържа 0,5 mg цетиризинов дихидрохлорид.

Помощни вещества: глицерол, пропиленгликол, захарин натрий, метил парахидроксибензоат (Е 218), пропил парахидроксибензоат (Е 216), натриев ацетат, ледена оцетна киселина, пречистена вода.

 

Препоръчителна дозировка:

Възрастни и деца над 12-годишна възраст: 10 mg веднъж дневно, като 20 капки.

Деца от 6-до 12-годишна възраст: 5 mg два пъти дневно, като 10 капки два пъти дневно.

Деца от 2 до 6-годишна възраст: 2,5 mg два пъти дневно, приложен като 5 капки два пъти дневно.

 

Капките трябва да се отсипят в лъжица или разредят във вода, и да се приемат през устата се извършва разреждане да се има предвид, особено при приложение при деца, че обема вода,

 

Опаковка: 20 мл

листовка

кратка характеристика на продукта

Тази интернет страница използва "бисквитки" за аналитични и статистически цели, за да улесни Вашето сърфиране. С натискането на бутона "Съгласен съм" или ако продължите да използвате интернет страницата, без да промените настройките на браузъра си за "бисквитки", Вие се съгласявате с използването на по-горе посочените "бисквитки" и приемате нашите условия. Прочетете как обработваме лични данни тук.