
Препоръчани
Често купувани заедно
Claritine / Кларитин съдържа активното вещество лоратадин, което принадлежи към клас лекарства, известни като антихистамини.
Помага да се намалят симптомите на алергия чрез предотвратяване на ефектите на веществото, наречено хистамин, което се произвежда в организма, когато сте алергични към нещо.
Облекчава симптомите, свързани с алергичен ринит (например сенна хрема), като кихане, секреция или сърбеж в носа и парене или сърбеж в очите при възрастни и деца над 6 години, с телесно тегло над 30 kg.
Може да се използва също за облекчаване на симптомите на уртикария (сърбеж, зачервяване и за намаляване на броя и големината на уртиките).
Ефектът на Кларитин продължава през целия ден и помага за нормалното протичане на ежедневната Ви дейност и сън.
Говорете с Вашия лекар, ако не се чувствате по-добре или ако състоянието Ви се влоши.
Състав:
Активно вещество: лоратадин. Всяка таблетка съдържа 10 mg лоратадин.
Други съставки: лактоза монохидрат, царевично нишесте, магнезиев стеарат.
Препоръчителна дозировка:
Възрастни и деца над 6-годишна възраст с телесно тегло над 30 kg:
Една таблетка веднъж дневно с чаша вода, със или без храна.
Claritine / Кларитин таблетки от 10 mg не са подходящи при деца под 6-годишна възраст или с телесно тегло под 30 kg.
За деца под 6-годишна възраст Кларитин е наличен под формата на сироп.
Кларитин не се препоръчва при деца под 2-годишна възраст.
Възрастни и деца с тежки чернодробни проблеми:
Възрастни и деца с телесно тегло над 30 kg:
Една таблетка веднъж дневно през ден с чаша вода, със или без храна. Вие трябва да говорите с Вашия лекар, фармацевт или медицинска сестра преди да приемете това лекарство.
Опаковка: 10 таблетки
Производител: Bayer